Poř./82km Poř./Kat Star.č. Jméno Ročník Země Cíl.čas
73. 23./MD40 1082 Čechovič Martin 1980 CZE 02:59:44.6
76. 25./MD40 1132 Hejra David 1980 CZE 03:00:01.9
Poř./60km Poř./Kat Star.č. Jméno Ročník Země Cíl.čas
49. 7./MS51+ 63 Pidrman Miroslav 1953 CZE 02:05:24.8
51. 16./MS40 388 Čechovič David 1978 CZE 02:05:27.3
Poř./26km Poř./Kat Star.č. Jméno Ročník Země Cíl.čas
38. 8./ZK 758 Rompalová Olga 1980 CZE 01:00:09.7
16. - 8 Rompala Tomáš 2014 CZE 34:68

Ahoj bikeři,

V sobotu ráno jsem  naložil kolo, manželku Jiřinu a vyrazil na Houštecký Cykolmaraton. Po propršeném pátku, bylo v sobotu,  jako každý rok, nádherné počasí. Na parkovišti jsme se sešli všichni z týmu MTB – Horoměřice, až na Lukáše, který musel do práce.

Martin s Dejvem  se jeli projet a hned se řadit na start 80 km dlouhého závodu. Martin měl vyjetý první koridor  a Dejv  šel do druhé vlny s cílem co nejdříve Martina dojet.

Já jsem šel v poklidu na start 60 km do první stovky, kterou jsem si také vyjel v r. 2015. David musel až do třetí vlny, já jsem ho uklidňoval, že mne dojede na cca 10 km.  No a byl tu start a jako vždy  takový fofr, že jsem se viděl místy zezadu. Po vjetí do lesa to začalo, louže a pády. Všem jsem se včas vyhnul a včas ubrzdil.  Na 40 km mě dojel David docela vyšťavený, že se špatně předjíždělo. Poté zavelel  jedeme a já za ním vlál jak hadr na koštěti. Následovaly další pády, všem jsme se vyhli, ale  zbrzdilo nás to,  potom už jsem se ani loužím nevyhýbal a zjistil jsem, že v některých byla voda i docela teplá. Ostatně v cíli jsem podle toho vypadal. Docvakli jsme jednu skupinu a té jsme se drželi . Asi jeden km před cílem při projíždění pod silnicí se to natáhlo a skupina 6 lidí nám poodjela a tak jsme do cíle dojížděli sami. Já jsem před startem Davidovi říkal, že po projetí poslední zatáčky se špurtuje. Tak jsem to také udělal a David to vzdal , že se nebude honit a ať dědek blbne. Také měl pravdu v cíli jsem málem zdechnul. Ale dojeli jsme na pěkných místech 49 a 51 místo, já v kategorii   50+ , 7místo.

Martin z Dejvem také dojeli v první stovce, až na pád Dejva v poslední zatáčce. Doufáme, že prostředníček nebude zlomený a bude moci  trénovat na další závody.

Olča odjela trasu 26 km a v kategorii žen byla celkově na 8 místě. Gratulujeme.

No a náš nejmladší závodník Tom dal závod na odrážedle, ale na startu zaspal (kochal se) a tak na bednu nedosáhl, ale bylo mu to evidentně úplně, ale úplně jedno.

Celkově se závod vydařil umocněný výsledky a počasím.

Všem díky za účast a těším se na další závod, který si ještě upřesníme.